Rok se s rokem sešel a žáci čtvrtého ročníku měli před sebou další projekt, tentokrát o zvířatech. Svůj projekt, který si vymysleli a zpracovali, následně prezentovali před ostatními spolužáky. Po ukončení proběhly otázky a také evaluace, kdy žáci hodnotili své kamarády. Chtěla bych všechny pochválit za jejich práci, výkon a odvahu! Good job!

Mgr. Zdeňka Komůrková

Fotogalerie zde

Dne 11. 6. 2019 se vybraní žáci naší školy účastnili finále celostátní soutěže iKid. Z celkově 15 týmů naši žáci získali 2 ceny. Cenu poroty – vyhráli celodenní pobyt v Praze ve firmě Microsoft, kde se jim budou věnovat nejlepší odborníci. 2. cena byla cena zaměstnanců KPMG – úniková hra dle vlastního výběru.
Téměř celoroční náročná práce se našim 6 žákům vyplatila v podobě ocenění. Příští školní rok budeme určite v této soutěži pokračovat. Našemu týmu moc a moc gratulujeme!!!

Mgr. Marie Plášková

Fotogalerie zde

Tým třídy 4. B vybojoval v pátek 31. 5. 2019 krásné 2. místo v projektu „Hledej pramen vody 2019“

Tohoto projektu se zúčastnila celá třída a tři měsíce pracovala na plnění úkolů první části soutěže, kterou vyhlašuje každoročně společnost Ostravské vodárny a kanalizace. Do projektu se zapojilo mnoho škol z celé Ostravy, ale pouze týmy, které splnily všechny úkoly, byly pozvány na velké finále na Slezskoostravský hrad. Naše třída podmínky pro postup do finále splnila a společně s dalšími dvaceti čtyřmi týmy se na hradě utkala o hlavní výhry. Za třídu již tentokrát soutěžil pouze pětičlenný tým, který pro naši školu vybojoval 2. místo a krásnou finanční odměnu 10 000 Kč. Dále pohár, diplom a hezké promodárečky pro celou třídu. Celá třída si na Slezskoostravském hradě užila napínavé, ale i hravé dopoledne plné soutěží, her, sportování a zábavy převážně na téma „Pokusy a hrátky s vodou“.

Tř. uč. Zuzana Štěpankevičová

Fotogalerie zde

Dne 5. června navštívili žáci Přírodovědného semináře (9. A, 9. B) ostravskou zoologickou zahradu, kde absolvovali výukový program tématicky zaměřený na „ŠELMY“.

Žáci se dozvěděli mnoho zajímavých informací, zapojili se také aktivně  při plnění úkolů a mohli si důkladně prohlédnout a „ohmatat“ připravené modely zvířat, případně různé části těla šelem.

Počasí nám přálo, po skončení programu jsme se proto ještě vydali na prohlídku zoologické zahrady.

Ing. Kristýna Szeterlaková