Konzultace pro zákonné zástupce proběhnou ve čtvrtek 25. 4. 2019 od 16:00 – 18:00 hodin!

1. třídy mají třídní schůzky od 16:00 hodin!

 

Klub PŘEDŠKOLÁČEK se ruší:

18. 4. 2019 – velikonoční prázdniny

25. 4. 2019 – konzultace pro zákonné zástupce

2. 5. 2019 – ředitelské volno

 

Děkujeme za pochopení.

Naše škola ve spolupráci se SRPŠ připravila pro rodiče a děti tvořivé velikonoční odpoledne, které přilákalo velké množství zájemců. V naší školní jídelně se tak vyráběly nejen velikonoční ozdoby, ale také přívěsky z korálků a stuh. Každý se naučil něco nového a odnesl si i pěkné výtvory.

Mgr. Martina Kahánková

Fotogalerie zde

Navzdory tomu, že je naše škola nejnovější partnerskou školou Blue volley Ostrava, dokázala během sedmi měsíců sestavit tým 18 dětí, mezi nimiž bylo 6 nominovaných do výběru A a 3 do výběru B. Následně se 8. 4. 2019 vybraní žáci naší školy, díky kvalifikaci svých žáků na mistrovství republiky v týmu A i B, zúčastnili volejbalového soustředění v Albrechticích.

O týden později, konkrétně 13. a 14. 4. 2019 vyrazil náš tým A do Kojetína a náš tým B do Nového Jičína, kde se konaly kvalifikační zápasy do největšího turnaje sezóny, který proběhne první víkend v květnu v Hradci Králové. Naše béčko zde skončilo poslední, což vůbec nevadilo, neboť zápasy mu posloužily jako skvělá příprava na příští rok. Naše Ačko, v jehož řadách hraje šestka našich žáků, se zde utkalo s takovými týmy, jako jsou Kojetín nebo Olomouc-Svitavy. I přes obrovskou konkurenci se mu však podařilo postoupit mezi 16 nejlepších týmů v republice.

Jelikož jsem se již přesvědčil o tom, je naše škola je skutečně úrodnou půdou pro růst velkých sportovců, jsem připraven investovat maximum svých sil do toho, aby tito sportovci jednou dokázali hrdě reprezentovat nejen svou školu ale i svou rodinu, sami sebe a možná i svou zemi…

Osobě jsem nikdy nepřestal ctít myšlenku, že i „cesta je cíl“, a proto věřím, že láska k tomuto krásnému sportu přivede děti k potřebné disciplíně, která je naučí překonávat i ty nejtěžší překážky…

 Kluci, vy na to máte! Jsem na vás pyšný!

Said Habboudji

10. 4. 2019 se chlapci a dívky z 5. B a 4. B zúčastnili Okrskového kola ve vybíjené. Z celého obvodu Ostrava – Jih soutěžilo 6 družstev. V turnaji hrálo každé družstvo s každým jeden zápas. Naši hráči bojovali jako lvi a dokázali 3krát vyhrát (dokonce i nad budoucími celkovými vítězi). Bohužel se nám nevyhnula jedna těsná prohra se silným týmem ZŠ Klegova. Nejvíce nás ale mrzela hodně smolná remíza s domácím družstvem ZŠ Horymírova. Jeden jediný vybitý nás dělil od postupu do Městského kola. Nakonec jsme obsadili pěkné 3. místo.

Všem účastníkům blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci naší školy.

Mgr. V. Varcholáková

Fotografie zde

rbt

Co by to bylo za Velikonoce bez velikonoční výzdoby?

Naši nejmenší žáčci strávili středeční dopoledne ve Středisku volného času v Ostravě – Zábřehu, kde měli možnost si vyrobit nejrůznější velikonoční dekorace – zajíčky, slepičky, kytičky, motýlky, věnečky i kraslice.

Všichni si domů přinesli krásné výrobky a nezapomenutelný zážitek. Děkujeme.

Mgr. Renáta Krausová

Fotogalerie zde