V neděli 23. 2. 2020 odjíždí třídy III. B, V. A a V. B na ozdravný pobyt do Horní Lomné, středisko U Studánky.
Ve 14.00 hodin bude ke škole přistaven autobus, odjezd po naložení.

Přejeme krásný pobyt!

Od začátku října se 7 našich žáků ze 4. třídy a jedna žákyně z 1. třídy schází v nově založeném klubu čtenářů na naší škole. Scházíme se vždy každý čtvrtek od 14 hodin. Společně si čteme ukázky z naší společné četby, půjčujeme si knížky na čtení domů, povídáme si o nich, předčítáme naší prvňačce, řešíme úkoly a hrajeme hry. Plánujeme předčítat našim prvňáčkům i dětem ve školce a chceme uskutečnit i noc s H. CH. Andersenem na naší škole. Na naši činnost v klubu se můžete podívat v naší fotogalerii.

Mgr. Martina Repperová

Cílem práce v čtenářském klubu jsou následující body:

• žák se soustřeďuje na čtení pro radost a zábavu
  • umožňuje dětem vidět sebe sama jako čtenáře
  • rozšiřuje dětem rámec čtení a zvyšuje jejich schopnosti
  • zlepšuje jejich čtenářské dovednosti
  • vychovává oddané, nadšené čtenáře na celý život
  • dodává dětem sebevědomí při vlastním výběru knih
  • umožňuje dětem v četbě podstupovat rizika
  • oslavuje četbu pro ni samotnou
  • motivuje čtenáře
  • pomáhá vytvářet kulturu čtení ve školách a jiných zařízeních
  • podporuje pozitivní obraz čtení a knihoven
  • povzbuzuje představivost, svobodné myšlení, reflexi a seberealizaci
  • mění vnímání čtení jako samotářské či dokonce „podivínské zábavy“ na společenskou a populární činnost, které si můžeme užívat s ostatními
  • umožňuje dětem mít pod kontrolou vlastní učení

Měsíc únor je již tradičním měsícem pro soutěž ve skládání puzzlí. Z každé třídy I. stupně byli vybráni 2 zástupci, kteří šli ve středeční odpoledne hrdě bojovat za svou třídu. Všichni soutěžící byli podle ročníku rozděleni do 3 kategorií. I. kategorii tvořili jen ti nejmladší žáčci – prvňáčci. Nejrychleji poskládali obrázek chlapci z 1. CŠimon Mai Jirka Gondek. Za II. kategorii bojovali žáci z 2. a 3. tříd. Nejúspěšnější byly dívky z 2. AEmička Kubánková a Terezka Božková. A za III. kategorii soutěžili nejstarší žáci 4. a 5. tříd. Zvítězili žáci z 5. A Nela Volfová a Adam Brys. Absolutními vítězkami se staly Emička a Terezka z 2. A, které poskládaly obrázek za neuvěřitelných 11 minut.

Všem výhercům gratuluji a těším se na další ročník této oblíbené soutěže.

Mgr. Renáta Krausová

fotogalerie zde

Dnes, 18. 2. 2020, jsme nabídli veřejnosti prohlídku naší školy. Ti, kteří se zúčastnili, viděli naše učitele i děti „v akci“, prohlédli si naše  třídy i speciální učebny a seznámili se s tím, jak naše škola funguje.
Věříme, že všichni odcházeli spokojeni a že se opět setkáme u zápisu do prvních tříd.
Velký dík patří i těm, kteří návštěvníky provázeli – žákům 8. a 9. ročníku naší školy.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Organizovaná prohlídka školou bude probíhat každou celou hodinu. Průvodcem Vám bude dvojice našich žáků, můžete navštívit výuku v jakékoliv třídě nebo oddělení školní družiny. V divadélku můžete zhlédnout prezentaci naší školy. Pro vaše děti jsou připraveny zábavné hry a pro rodiče chutná káva nebo čaj. Těšíme se na Vás.
Vedení školy

Dne 7. 2. se 7 žáků naší školy zúčastnilo oblíbené anglické soutěže Amazing Race na SOŠ AHOL v Ostravě-Vítkovicích. Téma soutěže pro tento rok byla hudba 20. a 21. stol. v anglicky mluvících zemích. Soutěž se skládala z poslechové části jednotlivců a 7 různých stanovišť pro týmy. Žáci např. hádali interprety a názvy písní, nebo dle instrukcí tančili na ukázky či skládali básničku v angličtině. Žáci si soutěž užili, a to nejen díky jednomu z hlavních sponzorů – firmě KFC.
I přes nasazení se náš tým oslabený o 1 hráče nakonec umístil na pěkném 10. místě z 13. Žáci na památku obdrželi pamětní listy a talisman.

Mgr. Eva Teichmanová                                                                                                                                    fotogalerie zde

Ve čtvrtek dne 30. 1. 2020 se přípravná třída vydala za geometrickými tvary do Světa techniky do Dolní oblasti Vítkovic, kde na ně čekal bohatý výukový program plný zábavných úkolů. Děti se seznámily s Geometráčkem, zopakovaly si geometrické tvary, postavily Geometráčkovi domeček, procvičily si jemnou motoriku, plnily úkoly, vypracovaly pracovní listy a na závěr se byly podívat na model Zeměkoule, který se jim nejvíce líbil. Už se nemůžeme dočkat další návštěvy a výukového programu…moooc se těšíme!

Keti Atanasová a Bc. Markéta Krčková

Vážení rodiče,

srdečně vás s vašimi budoucími prvňáčky zveme k zápisu dětí do 1. ročníku školního roku 2020/2021.

Zápis se koná v budově ZŠ Františka Formana 45

ve středu  1. dubna 2020 od 12.00 do 18.00 hodin,