V letošním školním roce jsme se opět zapojili do dalšího ročníku celostátní soutěže vynálezců „iKid“, kterou organizuje firma KPMG.

Dne 14. 1. 2020 náš tým vynálezců absolvoval první workshop v Brně v budově Impact Hub.

Náš tým je složen z žáků 6. B a 8. A třídy – Jakub Kormančík, Jonáš Šonovský, Dominik Kratochvíl, Julie Dubská, David Olšák a Ondřej Šabo.

Do Brna s námi jel loňský absolvent soutěže Dominik Badošek z 9. B jako týmový poradce, či mentor.

Do Brna se sjelo 9 týmů z Moravy, týmy z Čech měly workshop v Praze. Každému týmu se věnoval jeden mentor z firmy KPMG. Soutěžní skupinky dětí vyráběly prototyp svého nápadu a následně proběhla prezentace výrobků a nápadů. Každý tým měl na svou prezentaci v délce 6 – ti minut včetně otázek ostatních účastníků workshopu.

Děti si to velmi užívaly a pozitivně se namotivovaly do další náročné práce nad svým nápadem. Podívejte se na fotografie z workshopu a přečtěte si zprávu od dětí z našeho formanovského týmu „iKid“.

V Ostravě dne 16. 1. 2020
Mgr. Marie Plášková

fotogalerie zde

Žáci II. stupně se zúčastnili soutěže o nejlepší školní knihovnu na Ostravsku.
Úkolem žáků bylo jakýmkoliv způsobem představit svou školní knihovnu. Naši žáci zvolili prezentaci v počítačovém programu Microsoft PowerPoint, kterou následně odprezentovali před odbornou porotou v Městské knihovně města Ostravy a umístili se na krásném 3. místě.

Mgr. Alžběta Beňková

Ve čtvrtek dne 19.12.2019 se přípravná třída vydala do Dolní oblasti Vítkovic, do Světa techniky, kde byl pro děti připraven výukový program s názvem: Svět plný barev.

Žáci si procvičili barvičky, druhy-názvy ovoce a zeleniny, vypracovali a vybarvili pracovní listy, zazpívali písničky, a nakonec si s barvičkami i zakouzlili. Děti se proměnily v kouzelníky a čarovaly s barvami, které míchaly dohromady. Malí kouzelníci si výukový program náramně užili. V Malém světě techniky se jim moc líbilo a celý program završili u vánočního stromečku s betlémem a zvoničkou. Na zpáteční cestě obdivovali i letadlo, které si důkladně prohlédli. Už se nemůžou dočkat dalších návštěv a výukových programů ve Světě techniky.

Keti Atanasova a Markéta Krčková

fotogalerie zde

12. 12. 2019 proběhl na naší škole Vánoční turnaj v minivolejbale. Z organizačních důvodů a s cílem umožnit hru všem, včetně těch, kteří nemají s volejbalem takřka žádnou zkušenost, jsme vybrali tři z pěti barevných kategorií, konkrétně Žlutá, Oranžová Modrá.

Veden svými dosavadními zkušenostmi jsem očekával asi 50 přihlášených. Žáků však přišlo 96, což nedovolilo ukončit turnaj před obědem, jak bylo původně naplánováno. To ale nikomu nevadilo a děti si hru náramně užily. Radovaly se také z krásných cen v podobě poháru, který si odnesly nejlepší týmy z každé kategorie. Modrá kategorie byla vyhlášena jako fairplay tým a nezapomněli jsme ani na nejlepšího hráče a hráčku turnaje.

Úspěch akce se promítl do organizace dalších turnajů. V nejbližší době se jedná o Valentýnský turnaj určený druhému stupni (s možnou obměnou disciplíny) a o Velikonoční turnaj pro první stupeň.

Dětem mohu slíbit, že pokud jejich zájem o sportovní akce neopadne, zorganizujeme v blízké budoucnosti další turnaje, nejen interní, ale i meziškolní.

Děti, byly jste skvělé; těším se na vás na příštím turnaji!

Said Habboudji

18. 12. proběhla zdařilá akce „Vánoční setkání“, která se stala úvodní aktivitou právě začínajícího nového eTwinningového projektu Moi, bin a European. Žáci se sešli s partnerskými školami z Ostravy u vánočního stromu na Masarykově náměstí. Společně si zazpívali vánoční písně v angličtině, němčině a francouzštině. Na projektu začneme pilně pracovat od ledna 2020.

Mgr. Petra Lasotová

společná píseň