Zapojili jsme se do výtvarné soutěže určené pro ostravské základní školy.  Soutěž se konala pod záštitou Komise pro rodinu a volný čas rady města Ostravy a s finanční podporou statutárního města Ostravy. Z naší školy se svými výtvarnými pracemi zúčastnili žáci třetích a šestých ročníků.

Jeden z šesti vítězů, které určila odborná porota, byl žák Karel Latečka z 3. B. v kategorii 9 let. V internetovém hlasování zvítězila Zuzana Šerá z 6. A v kategorii 12-13 let.

fotogalerie zde

Slavnostní předání cen proběhlo 25. 6. 2020 na Magistrátu města Ostravy za účasti předních představitelů města Ostravy.

Vítězům gratulujeme a přejeme spoustu tvůrčích úspěchů.

MgA. Karolína Bulová

 

V letošním školním roce 2019/2020 se naši žáci opět zúčastnili celostátní soutěže „iKid“ pod vedením p. uč. Pláškové, kterou pořádá již několik let firma KPMG.
Jedná se o soutěž mladých vynálezců a následně podnikatelů. Soutěž začala obvyklým způsobem, ale od března 2020, kdy nás postihla pandemie, pokračovala jen on–line přes počítač. Workshopy i schůzky s mentorem panem Jaroslavem Procházkou jsme měli rovněž on–line.

V týmu základní školy F. Formana byli žáci ze 6. B – Julie Dubská, Jakub Kormančík, David Olšák, Jonáš Šonovský, Dominik Kratochvíl a žák 8. A – Ondřej Šabo. Dětského mentora nám dělal žák 9. B Dominik Badošek, který se účastnil soutěže minulý školní rok.

Děti pracovaly na IDL – inteligentním dávkovači léků. Na konci května firma KPMG z důvodu pandemie soutěž zrušila. Našli se ale nadšenci z Brna, kteří se rozhodli, že soutěž alespoň nějakým způsobem dokončí. Náš tým se přihlásil a finále probíhalo 18. 6. 2020. Některé týmy byly fyzicky přítomné na finále, některé on–line. My jsme patřili mezi týmy, které se připojily na dálku.

Podívejte se na video

Bude-li soutěž pořádána i v příštím školním roce, rádi bychom se opět zúčastnili.

V Ostravě 24. 6. 2020

Mgr. Marie Plášková

 

V neděli 14.6. byly tři děti z naší školy pozvané na čtyřdenní národní kemp volejbalistů, který se uskutečnil na Čeladné.

Na rozdíl od ostatních hráčů z Brna, Olomouce, Zlína, Kojetína i z jiných míst, byly naše děti úplní začátečníci a bylo zřejmé, že se musíme ještě hodně učit v oblasti koordinace pohybu, avšak po stránce somatotypu jsme byli výrazně v popředí. Je jasné, že právě zde je nutné investovat co nejvíc energie.

Doufám, že zájem kluků o volejbal neopadne a že se společnou prací dostaneme na vyšší úroveň.

Benoni  Adame, Turoni Matěji, Kejnovský Karle,  jen tak dál!

Said Habboudji

V Ostravě 17. 6. 2020

 

Výtvarné práce našich žáků Jiřiny Waluszové a Šimona Juroška z 8.B zdobí chodby Úřadu městského obvodu Ostrava – Jih. K vidění jsou v budově B, v 1. patře (odbor školství a kultury).

Věříme, že veřejnosti udělají radost.

MgA. Karolína Bulová