Třída 2.C se zúčastnila posledního letošního projektu pro nadané děti. Projekt byl na téma Záhadný svět kolem nás. Čekalo nás 6 hodin práce a 9 zajímavých témat. Nejvíce nás zaujaly záhady jako Proč se vůbec potopil Titanic? Jak a proč se vlastně postavily pyramidy? Jak by mohl náš život vypadat za 30. let s touto novodobou technikou? Ke každému tématu jsme si vyrobili užitečné pomůcky, zkusili různé pokusy a snažili jsme se přijít těmto záhadám na kloub. Už se všichni těšíme na další projekt..
Vaše 2.C.

fotogalerie zde

 

Dobrý den, vážení rodiče,
rád bych tímto poprosil Vás, kteří jste již předpřihlásili své děti na sportovní kemp ZŠ Fr. Formana, aby je nyní závazně přihlásili na odkazu: www.ostravskasportovniakademie.cz  –  ZŠ F.Formana.
Vyberte, prosím, turnus, který je v souladu s tím na předpřihlášce.
Rodiče „cizích“ dětí si dovoluji požádat o totéž.

Pozor:

Turnus 1  – již obsazený

Turnus 2 – 6 volných míst

Turnus 3 – 1 volné místo

Turnus 4 – 2 volná místa

V případě jakýchkoliv dotazů se na mě obraťte formou sms, nebo telefonicky na čísle: 733 116 928.

Těšíme se na Vás!
Sportu zdar!
Said Habboudji

 

Jelikož i letos kvůli koronavirovým opatřením přišli naši budoucí žáčci o motivační část zápisu, připravili jsme pro ně na středu 2. 6. 2021 zábavné odpoledne. Děti si hrály a vyráběly mráčky ve třídách, na chodbě plnily úkoly  u jednotlivých stanovišť – pekly dort s pejskem a kočičkou, zavazovaly střevíc pyšné princezně, navlékaly korálky, které se rozsypaly Zlatovlásce nebo přebíraly kostičky od korálků, aby pomohly Popelce. Pak stavěly hrady a věže s Bořkem stavitelem, skládaly obrázky z pohádky Ledové království a popisovaly, co si zapamatovaly ze začarovaných předmětů u naší víly.
Mezi tím je Anna, Elsa a Olaf vodili postupně k fotografovi, který každému připraví na začátek školního roku pěknou fotografii.
Na závěr za všechno to snažení všichni dostali sladkou odměnu a na památku kytičku nebo záložku, které pro naše nováčky vyrobili žáci z vyšších ročníků.

Věříme, že si to děti užily a budou se těšit po prázdninách do školy. 🙂

Moc bych chtěla poděkovat všem, kteří se na přípravě zábavného odpoledne podíleli a zejména našim deváťákům, kteří ve svém volném čase ochotně přišli a věnovali se na stanovištích našim budoucím malým žáčkům.

Mgr. Lenka Gavlasová

fotogalerie zde

Celostátní svátek dětí a literatury probíhá vždy první týden v červnu.

Také jsme se zapojili a v tomto týdnu oslavovali literaturu. Na prvním stupni uchopili knihu učitelé z druhého stupně a předčítali žákům. Například z knihy Fimfárum předčítal pan učitel Kubes, který rovněž poukázal na osobnost pana Wericha. Na druhém stupni předčítání vzalo do vlastních rukou vedení školy. Společné čtení je tou nejlepší investicí do úspěšné budoucnosti děti. Proto věříme, že i rodiče se s nadšením do akce zapojí.

 

fotogalerie zde

Vážení rodiče, dovolujeme si Vás pozvat na informativní třídní schůzku pro rodiče našich budoucích žáčků, která se bude konat ve středu 2. 6. 2021 od 15:30 hodin v Divadélku školy.

Pro Vaše dítě bude ve stejnou dobu připravena motivační část zápisu/zábavné odpoledne a fotografování jednotlivců.

Těšíme se na účast Vaši i Vašich dětí.

 

 

Jsi milovník známých komiksových postaviček Fifinky, Bobíka, Myšpulína a Pindi, máš rád skvělý kolektiv, napínavé hry a krásnou jesenickou přírodu a ještě nemáš program na počátek července?
Pak s námi pojeď na náš tábor!
Ten má název Putování za hrdiny Čtyřlístku a je určen všem dětem ve věkovém rozmezí 6-13let, které chtějí zažít skvělý program v krásném prostředí Karlovic u Vrbna pod Pradědem, to vše pod vedením Tutynky – akční paní učitelky z Formanky, která ví, jak si získat každé dětské srdce. Čeká vás celotáborová hra s motivy Čtyřlístku, spousta soutěží, táboráky u kytary a dokonce i noční překvapení!
Bonusem je výborná strava 5x denně a možnost koupání v nedaleké řece!
Bližší informace u Tutynky (Mgr. Ivana Tutková) na tel. 773 758 342 nebo na mejlu tutkova.ivana@centrum.cz