Dne 24. 2. 2021 se vybraní žáci naší školy zúčastnili již po páté v řadě televizního natáčení vědomostně sportovní soutěže „Už tam budem“.

Natáčení probíhá v areálu Dolní oblasti Vítkovic, konkrétně v budově U6 a v budově Gongu.

Naši žáci zápolili se žáky Biskupského gymnázia Ostrava – Poruba.

Týmy byly velmi vyrovnané, navzájem si fandily a podporovaly se, ale ve finále musí zvítězit ten s větším počtem bodů a to se tentokrát podařilo dětem z gymnázia.

Děti si vychutnaly a užily atmosféru TV natáčení, pobavily se s herci Karlem Zimou, který hraje pana Ducháčka a s hercem Lukášem Langmajerem, který hrál pana Továrníka.

I když naši žáci tentokrát nezískali hlavní cenu – mobilní telefony, přesto neodešli s prázdnou. Získali pěkná trička, sportovní láhve, knihu s podpisy herců a spoustu sladkostí, ale hlavně zažili mnoho úžasných zážitků a nasbírali další zkušenosti do budoucna, což je k nezaplacení.

Podívejte se na fotografie z natáčení – fotogalerie zde

 

Vysílání dílu s našimi žáky proběhne 9. 4. 2021 na ČT Art.

 

Všem soutěžícím a jejich rodičům děkujeme za perfektní reprezentaci školy.

Velmi také děkuji vedení školy za podporu a umožnění se soutěže zúčastnit.

 

  1. 2. 2021

Mgr. Marie Plášková

V týdnu od 8. 2. do 12. 2. prožili žáci prvních a druhých tříd super projektový den. Seznámili se s bezvadnou dřevěnou stavebnicí, podle plánku úplně samostatně sestavili a slepili letadlo a auto. Chtělo to velké soustředění, přesnost a pečlivost a i když to vůbec nebylo snadné, všichni to nakonec zvládli. Vyzkoušeli si řezání pilkou a pak stavěli „obří věže“. Moc se jim líbilo, když věže nakonec spadly. Všichni byli nadšení a odcházeli se slovy, že to byl nejlepší den ve škole. Svoje výrobky si samozřejmě odnášeli domů.
Budeme se těšit na příští zajímavé tvoření.
Mgr. V. Varcholáková, tř. uč. 2. B
Fotogalerie:

Snažili jsme se zpříjemnit si poslední týden před jarními prázdninami. Na Valentýna uděláme radost maminkám, tatínkům, babičkám..i našim tajným láskám ve třídě ❤ 😃 I když se totiž někdy navzájem zlobíme, stejně se máme moc rádi a jsme ta nejlepší parta! ❤

Krásného Valentýna Vám přeje 2.C

fotogalerie zde

Video, které dětem poutavou formou představuje působnost ombudsmana najdete na youtube kanálu ombudsmana pod názvem „AničkaVloguje 1. díl – Kdo je to OMBUDSMAN.
Průvodcem je dvanáctiletá vlogerka Anička, která zpracováním tohoto videa plní domácí úkol. Vydala se zjistit, kdo je to Ombudsman, jak funguje tato instituce a jaký význam má Kancelář veřejného ochránce práv (KVOP) například pro děti a dospívající.
A jak uspěla? S kým se na úřadu setkala? Podaří se jí natočit zajímavý rozhovor, vypracovat netradiční referát a získat vytouženou známku?
Podívejte se…

V pátek 29. 1. 2021 jsou jednodenní pololetní prázdniny pro žáky, výuka neprobíhá, provoz ŠD přerušen, ŠJ nevaří.

Organizace výuky od 1. února 2021 bude upřesněna podle aktuálních pokynů MŠMT.